Ventos Gimnazija -Pagrindinis

Nuo 2014 m. liepos 16 d. Akmenės rajono savivaldybės Ventos gimnazija įgyvendina „The Duke of Edinburgh‘s International Award“ (DofE) tarptautinę programą, su tikslu aktyviai skatinti jaunimo iniciatyvas, ugdyti savo talentus, mokytis iš patirties ir įprasminti laisvalaikį.
DofE programa - tai iš Edinburgo atkeliavusi asmeninio augimo programa, Lietuvoje nuo 2006 metų sėkmingai įgyvendinama organizacijose dirbančiose su 14 – 24 metų jaunimu. Akmenės rajono savivaldybės Ventos gimnazijoje, taikydami šią programą, mes skatiname jaunimo asmens tobulėjimą, lyderystę, savanoriavimą, gebėjimą priimti teisingus sprendimus, pilietinį aktyvumą, sveiko gyvensenos įgūdžių formavimą. Dalyvaudami DofE apdovanojimų programoje jaunuoliai išsikelia individualius asmeninio tobulėjimo tikslus ir savo laisvalaikiu siekia jų. Mūsų  valstybinė organizacija (organizacijos statusas) programą vykdo 3 (skaičius žmonių) patyrę vadovai: psichologė, socialinė pedagogė, kūno kultūros mokytojas (profesijos kryptis) – Daiva Skirienė, Jūratė Mikelskienė, Vytautas Šiurkus (išvardinti, žmonių vardai ir pavardės). Taip pat, žygių programos daliai vadovauja DofE žygių instruktorius (-ė) – Vytautas Šiurkus (asmens vardas ir pavardė). Skirtas apmokytas DofE vadovo pagrindinis tikslas yra padėti jaunuoliui drauge įvertinti jo pokyčius bei išmokti nepalūžti padarius klaidas.
Programa pagal amžių yra išskirstoma į tris pagrindinius lygius, kuriuos įgyvendinus gaunamas įgūdžių ir nuopelnų įvertinimo sertifikatas kartu su lygio ženkleliu. Šios programos sertifikatas yra pripažįstamas tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse.
Dalyvaujant DofE programoje dalyviui suteikiamos galimybės:
• Susirasti naujų draugų;
• Mokytis tolerancijos savo komandos draugų atžvilgiu;
• Išmėginti veiklas, kurių dar nėra mėginę;
• Geriau susipažinti su savo stiprybėmis ir silpnybėmis;
• Patirti nuotykių;
• Pasiruošti tolimesniems savo gyvenimo etapams;
DofE apdovanojimai yra ypatingai vertinami darbdavių, nes parodo jaunuolių gebėjimą motyvuoti save, mokytis iš patirties bei efektyviai planuoti savo veiklą.

Plačiau apie programą: www.dofe.lt

The Duke of Edinburgh's International Award (arba DofE apdovanojimai)
yra pasaulyje gerai žinoma neformalaus ugdymo(si) programa jaunimui. Programa pradėta 1956-ais metais Edinburgo hercogo princo Filipo (Prince Philip) Didžiojoje Britanijoje ir nuo tada išplito po 140 pasaulio šalių. Daugiau nei 8 milijonai jaunų žmonių jau dalyvavo šioje programoje. Lietuvoje programa įgyvendinama nuo 2006 metų.

DofE tarptautinių apdovanojimų programa yra išskirtinė ugdymosi programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 24 metų. Programa jiems padeda ugdyti savo talentus, mokytis iš patirties įveikiant iššūkius ir įprasminant savo laisvalaikį.

Programa sukurta 1956-ais metais jo didenybės princo Filipo (Prince Philip) iniciatyva, kartu su vokiečių edukologu Kurt Hahn ir aktyviu mokymosi iš patirties idėjų skleidėju, patyrusiu alpinistu, pirmuoju įkopusiu į Everestą, lordu Džonu Hantu (John Hunt). Nuo tada programoje dalyvavo daugiau nei 8 milijonai jaunuolių iš 140-ies pasaulio šalių. Nuo 2006 metų programa įgyvendinama ir Lietuvoje, anksčiau ji buvo žinoma "Tarptautinių jaunimo apdovanojimų" vardu.

Bronze medal Bronza

Bronzos ženklelio galima siekti jaunuoliams nuo 14-os metų. Šis programos lygis turi keturias veiklas, kuriose dalyvis siekia savo tikslų: paslaugos, įgūdžiai, aktyvi veikla ir žygis. Žygis gamtoje trunka 2 dienas ir 1 naktį, o likusiose veiklose dalyvaujama mažiausiai 3 mėnesius. Veikla, kuri jaunuoliui patinka labiausiai, vykdoma 6 mėnesius. Pabaigti bronzos lygmenį užtrunka mažiausiai 6 mėnesius.

Silver medal Sidabras

Norint siekti sidabro apdovanojimo, reikia būti mažiausiai 15-os metų amžiaus. Sidabro lygmenį, kaip ir bronzos, sudaro keturios veiklos (paslaugos, įgūdžiai, aktyvi veikla ir žygis), tačiau jų trukmė yra ilgesnė. Žygis gamtoje trunka 3 dienas ir 2 naktis, o likusiose veiklose dalyvaujama mažiausiai 6 mėnesius. Jaunuoliai, kurie neturi bronzos ženklelio ir iškart siekia sidabro, turi įvykdyti papildomus 6 mėnesius savanoriškos, įgūdžių lavinimo arba sportinės veiklos. Jau turintiems bronzos ženklelį, pasiekti sidabrinio galima per 6 mėnesius, o iškart siekiantiems sidabro užtrunka 12 mėnesių.

Gold medal Auksas

Aukso ženklelio galima siekti vyresniems negu 16-os metų asmenims. Kitaip nei siekiant bronzos ir sidabro ženklelių, dalyvis keliasi tikslus penkiose veiklose: įgūdžių lavinime, aktyvioje sportinėje veikloje, paslaugose bendruomenei, žygiuose ir rezidavimo projekte. Pirmosios trys veiklos vykdomos vienerius metus, o jei dalyvis nedalyvavęs sidabro lygmens programoje - prisideda papildomi 6 mėnesiai. Žygis gamtoje vyksta 4 dienas ir 3 naktis, dažniausiai vyksta ypatingus iššūkius keliančioje aplinkoje (alpinizmas, plaukimas kalnų upe, žygis dykuma). Rezidavimo projektas trunka 5 dienas ir 4 naktis, jo metu dalyviai įgauna neįkainojamos tarptautinės patirties. turintys sidabro ženklelius, aukso gali pasiekti po 12 mėnesių, o neturintys - anksčiausiai po 18 mėnesių.

MŪSŲ GIMNAZIJA TURI LICENCIJĄ IR AKREDITUOTAS PROGRAMOS VADOVES: PSICHOLOGĘ DAIVĄ SKIRIENĘ IR SOCIALINĘ PEDAGOGĘ JŪRATĘ MIKESKIENE, KURIOS KOORDINUOJA JAUNIMO VEIKLĄ.

KVIEČIAME MOKINIUS AKTYVIAI DALYVAUTI ŠIOJE PROGRAMOJE, TAI JUMS SKIRTA ASMENINIO TOBULĖJIMO PROGRAMA.

KREIPKITE INDIVIDUALIAI, TIKIM  JUMS PAVYKS PASIEKTI TARPTAUTINĮ PRIPAŽINIMĄ, O BE TO ATSIVERS  GALIMYBĖS NE TIK BENDRADARBIAUTI SU KITŲ ŠALIŲ REGIONŲ JAUNIMU, BET IR PAMATYTI KITAS ŠALIS

SVARBU

PAMOKŲ LAIKAS